Új monoton jellegű szimplex algoritmusok elemzése

Translated title of the contribution: A new analysis for monotonic type simplex algorithms for feasibility problems

Filiz Blien, Zsolt Csizmadia, Tibor Illés

Research output: Contribution to journalArticle

Abstract

Anstreicher és Terlaky (1994) monoton szimplex algoritmusának megfogalmazzuk egy olyan új variánsát megengedettségi feladatokra, amelynek a lépésszámát egy a szokásostól gyengébb nem degeneráltsági feltevés mellett m∆ adja meg, ahol ∆ a feladat adataiból kiszámítható konstans, m a feltételek száma. A ∆ konstans, a feladat leírásához szükséges számítógépes tárigénynek az adatok bithosszának egy polinomjával nem mindig korlátozható.
Translated title of the contributionA new analysis for monotonic type simplex algorithms for feasibility problems
Original languageOther
Pages (from-to)163-185
Number of pages23
JournalAlkalmazott Matematikai Lapok
Volume24
Issue number2
Publication statusPublished - 2007

Keywords

  • simplex algorithms
  • monotonic
  • feasibility

Cite this

Blien, F., Csizmadia, Z., & Illés, T. (2007). Új monoton jellegű szimplex algoritmusok elemzése. Alkalmazott Matematikai Lapok, 24(2), 163-185.